Fotograf lubomierz

Wszystko zaczęło się w 1991 roku
od radzieckiego aparatu fotograficznego Вилия. Dla 10 latka nie była to łatwa sprawa, ale opanowałem podstawowe ustawienia czasu i przesłony na tyle, że z pierwszego, 24-klatkowego filmu wycisnąłem 26 udanych zdjęć. W 1998 rozpocząłem naukę fotografii jako przedmiotu w Liceum Plastycznym w Jeleniej Górze. Wtedy dostałem pierwszą lustrzankę – Zenit 12XP z systemem pomiaru swiatła TTL (Through the lens). W porównaniu z aparatami, które miałem wcześniej okazał się sporym skokiem technologicznym. Dzięki światłomierzowi pozwalał lepiej zapanować nad parametrami naświetlania, głębią ostrości i dokładnie ustawić ją przy pomocy wizjera.

fotograflubomierz
W 2001 roku kupiłem pierwszy aparat cyfrowy
zdolny do wykonania 26 zdjęć w rozdzielczości 600×800 pixeli. Sprzęt ten oferował tylko jeden, w pełni automatyczny tryb fotografowania ale dawał coś, czego do tej pory nie było – całkowite wyeliminował koszty zakupu filmów i wywoływania zdjęć, choć z powodu niewielkiej pamięci nadal należało liczyć się z każdym ujęciem. W kolejnych latach miałem przyjemność fotografować coraz bardziej zaawansowanymi aparatami cyfrowymi, jednak nadal nie rozstawałem się z fotografią analogową, a trzeci z kolei Zenit towarzyszył mi w wielu sytuacjach. Wykonałem nim między innymi to zdjęcie pociągu na moście kolejowym nad Jeziorem Pilchowickim:

Lokomotywa spalinowa SP42 Pilchowice Fotograf Lubomierz Przemyslaw Woznica
Lokomotywa SP42 z dwoma wagonami typu bonanza na moście kolejowym nad Jeziorem Pilchowickim podczas kursu pasażerskiego Jelenia Góra – Lwówek Śląski. Zdjęcie wykonane w 2003 roku aparatem analogowym Zenit 12 XP.

Obecnie fotografuję lustrzanką cyfrową
klasy full frame, ale równie chętnie korzystam z poręcznego aparatu kompaktowego i aparatu w telefonie. Choć większość zdjęć jakie tu zobaczycie wymagała użycia lepszego sprzętu, nie zabraknie zdjęć z aparatów niższej klasy. Od początku moją największą pasją była fotografia krajobrazu, szczególnie upodobałem sobie krajobraz tematyczny o zmierzchu i w nocy. Uwielbiam wieczorne światło, lubię fotografować o zmierzchu gdy warunki zmieniają się z minuty na minutę:

 

Lubomierz, fotograf wesele Prestiżowy Katalog Firm Weselnych Poleca WKLEJ WKLEJ WKLEJ

One thought on “Fotograf lubomierz

  1. zdjęcia artystyczne na wesele Sierpień 16, 2016 at 9:14 pm

    Bardzo zaciekawił mnie Twój post, dobrze się czyta. Dzięki za cenne informacje.

    zdjęcia artystyczne na wesele to również ważny temat nad którym warto się zastanowić.
    Jak coś mogę pomóc 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa